مرکز نوآوری لنسر شریف افتتاح شد

سه‌شنبه ۱۰ مردادماه، مرکز نوآوری لنسر شریف با حضور دانش‌آموزان، مدیران و کارکنان این مجموعه و مسئولان وزارت آموزش و پرورش و معاونت علمی ریاست جمهوری  و مهمانانی از پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس و ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان دیجیتال معاونت علمی افتتاح شد. این مرکز که در جهت توسعه و رشد دانش‌آموزان ۷ الی ۱۷ سال در زمینه برنامه‌نویسی و رباتیک و اینترنت اشیا و هوش مصنوعی فعالیت می‌کند، در ایستگاه نوآوری شریف با سرمایه ای بالغ بر 80.000.000.000 ریال  افتتاح گردید.

موسس این مرکز نوآوری شرکت دانش پژوهان ورنای آتی از شرکتهای فناور مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس می باشد.

در ابتدای این مراسم، رامبد دانش‌پژوه؛ مدیر مجموعه لنسر شریف در خصوص این مجموعه و اهداف آن گفت: «امروز برای اعضای مجموعه لنسر شریف روز بسیار مهم و ارزشمندی است چراکه امروز این مجموعه متولد می‌شود و رسما کار خود را شروع می‌کند. در این روز شاهد برپایی یک نوآوری هستیم که هدفش تغییر دنیای پیرامون ما است. مرکزی که به تحولات فناوری امروز و آینده با تلاش‌ها و خلاقیت‌های دانش‌آموزان پاسخ می‌دهد. امیدوارم این افتتاحیه شروعی تازه باشد برای ما و یک آغاز وعده‌آور برای رویاپردازی و خلق‌آفرینی و برای ایجاد تغییراتی در سیستم آموزشی کشور. در این مرکز ما به دنبال کشف ایده‌های جدید و آزمایش راه‌های مختلف هستیم. در این مرکز اشتیاق برای پیشبرد علم و دانش بی‌نهایت است».

در ادامه این مراسم احسان کشتکاری نماینده ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان دیجیتال معاونت علمی و فناوری با اشاره به پیشرفت تکنولوژی  ، دانش آموزان از سنین پایین نیاز به این دارند که با دنیای کسب و کار آشنا شوند. و مراکزی مانند لنسر شریف برای همین منظور ایجاد شده اند که امیدواریم ، شرایطی ایجاد شود که بر اساس تکنولوژهای پلتفرمی شرایط برای استفاده همه دانش اموزان کشور به خصوص در مناطق محروم نیز مهیا گردد.

در ادامه این مراسم، مهدی کاظمی، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: «در حال حاضر با دو موضوع اساسی در این حوزه مواجه هستیم. نخست باید به مسئله نوآوری دانش‌آموزی اشاره کنم و دیگری آموزش‌های مبتنی بر فناوری. این دو جزو موضوعات اساسی کشور محسوب می‌شوند. یک تقاضای اجتماعی برای رشد این حوزه وجود دارد و نوجوانان و جوانان علاقه زیادی به این مباحث دارند. این نیاز نیز از نسل زد نشات می‌گیرد. از این جهت توجه به موضوع فناوری و نوآوری و رشد خلاقیت مورد تاکید و توجه وزارت آموزش و پروش است».

دیگر میهمان این مراسم، شقایق حق‌جوی جوانمرد؛ سرپرست مرکز توسعه راهبردی معاونت علمی، فناوری و دانش‌بنیان ریاست جمهوری بود. او خطاب به دانش‌آموزان و نوجوان گفت: «همه اینجا هستیم تا به نوجوان و  دانش‌آموزان بگویم که چقدر برای ما اهمیت دارند و تا به چه میزان درست و خوب بزرگ شدن آن‌ها اهمیت دارد. ما تلاش داریم تا نوجوانان در دوره‌ی بزرگ‌سالی خود از ما موفق‌تر و پیشرفته‌تر باشند. امروز باهم می‌خواهیم افتتاح مرکزی که به دانش‌آموزان آموزش‌های مناسبی را ارائه می‌دهد جشن بگریم».

همچنین در بخشی از مراسم، از پلتفرم هوش مالی لنسر کوین رونمایی شد. این پلتفرم با هدف آشنایی دانش‌آموزان این مرکز با حوزه‌ ارزهای دیجیتال راه‌اندازی شده است.

در انتهای این برنامه از دانش‌آموزان برتر این مرکز در سال گذشته که توسط مجموعه سیم کارت انارستان بورسیه تحصیلی شده بودند تقدیر شد و ایستگاه نوآوری شریف هزینه بورسیه دوره‌ی پیشرفته دانش‌آموزان این مرکز را به عهده گرفت. سپس به صورت رسمی مراسم افتتاح این مرکز نوآوری انجام شد و حاضرین در جلسه از بخش‌های مختلف لنسر شریف بازدید کردند.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =