آموزش رباتیک به کودکان

 

بیایید باهم فرزندانمان را برای آینده‌ی جهان آماده کنیم

چرا آموزش رباتیک برای کودکان؟

آیکون

تقویت خلاقیت

آموزش رباتیک خلاقیت و تخیل را در کودکان پرورش می‌دهد. آن‌ها تشویق می‌شوند خارج از چارچوب های معمولی فکر کنند و طرح‌ها و قابلیت‌های خلاقانه‌ای را برای پروژه ها و روبات‌های خود ارائه کنند.

آیکون

ایجاد سواد فناوری

در دنیای تکنولوژی‌محور امروز، رشد سواد تکنولوژیک برای کودکان بسیار مهم است. آموزش رباتیک آنها را با مفاهیم و ابزارهای مختلفی از جمله زبان های برنامه نویسی، حسگرها و عملگرها آشنا می کند.

آیکون

تشویق کار گروهی

در آموزش رباتیک، کودکان به صورت تیمی کار می‌کنند. این مورد کار گروهی را تقویت می‌کند و به آنها امکان می‌دهد از دیگران بیاموزند، ایده‌ها را به اشتراک بگذارند و مشکلات را با هم حل کنند.

آموزش رباتیک به یک رشته جذاب و هیجان انگیز در میان کودکان و دانش آموزان تبدیل شده است. آموزش رباتیک با ترکیبی از فناوری، خلاقیت و حل مسئله، فرصتی عالی برای بچه‌ها فراهم می‌کند تا مهارت‌های ارزشمندی را در حین بازی و سرگرمی توسعه دهند. 
رباتیک رشته‌ای است که طراحی، ساخت و برنامه نویسی ربات‌ها را در بر می‌گیرد. این رشته‌های مختلف مانند مهندسی مکانیک، مهندسی برق و علوم کامپیوتر را گرد هم می‌آورد. آموزش رباتیک به کودکان و دانش آموزان اجازه می‌دهد تا فناوری را به شیوه‌ای عملی و جذاب کشف کنند و آنها را تشویق به تفکر انتقادی و خلاقانه می‌کند.
آموزش رباتیک به کودکان و نوجوانان

چرا آموزش رباتیک به کودکان مفید است؟

رباتیک یک رشته جذاب و مفید برای دانش‌ آموزان است که می‌تواند تفکر مسئله‌محور، توانایی‌های برنامه‌نویسی و همکاری را تقویت کند. همچنین، آموزش رباتیک می‌تواند باعث افزایش اعتماد به نفس و خلاقیت دانش‌آموزان شود. اما نکته مهم اینجاست که در این رشته دانش آموزان با سه علم مکانیک، الکترونیک و برنامه‌نویسی در سطوح مختلف آشنا می‌شوند و پروژه‌های کاربردی و جذابی را خواهند ساخت.

آیکون

آموزش برنامه‌نویسی

یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های آموزش رباتیک به کودکان آشنا کردن آن‌ها با نحوه‌ی برنامه‌نویسی و منطق پشت آن است. این موضوع ذهن دانش آموزان را برای موضوعات چالشی‌تر آماده می‌کند و باعث ایجاد خلاقیت می‌شود.

آیکون

آموزش مکانیک

یکی از قسمت‌های جذاب دوره‌های آموزش رباتیک به کودکان و نوجوانان، آشنای کردن آن‌ها با علم مکانیک است چرا که دانش آموز باید بتواند ربات خود را با استفاده از علم مکانیک طراحی کرده و اصولی بسازد.

آیکون

آموزش الکترونیک

در دوره‌های آموزش رباتیک به کودکان علاوه بر علم مکانیک، برای راه‌اندازی ربات خود به علوم دیگری مانند الکترونیک نیاز خواهند داشت و همین موضوع برای بسیاری از آن‌ها جذابیت زیادی ایجاد می‌کند.

چرا دوره‌ی آموزش رباتیک لنسر شریف؟

آیکون

تخصص

تمامی اساتید لنسر از برترین افراد در زمینه‌ی آموزش می‌باشند که با فیلتر های زیادی مجوز آموزش در لنسر را دریافت کرده‌اند.

آیکون

تجربه

آکادمی دانش‌پژوهان آتی (لنسر شریف) از سال 88 در زمینه ی آموزش‌های حوزه‌ی فناوری به دانش آموزان فعالیت دارد.

آیکون

امکانات

آکادمی لنسر شریف مجهزترین مرکز نوآوری دانش‌آموزی در کشور است که مورد حمایت ایستگاه نوآوری دانشگاه شریف می‌باشد.

ویژگی‌ها و خروجی آموزش رباتیک کودکان و نوجوانان

آموزش رباتیک برای دانش‌آموزانی که علاقه‌مند به کامپیوتر و فناوری هستند و همچنین، دانش‌آموزانی که به مسائل علمی و فنی علاقه‌دارند و تمایل به طراحی و ساخت دارند، می تواند بسیار مفید باشد.

آموزش رباتیک مناسب همه‌ی سنین

برگزاری کلاس‌ها به صورت آنلاین و حضوری

آموزش رباتیک در مجموع 9 ترم

تعداد جلسات 10 جلسه‌ 75 دقیقه‌ای

کلاس‌های آنلاین در بستر امن ادوبی کانکت

پشتیبانی کامل در روزهای کاری هفته

 پنل اختصاصی دانش آموزی با ارسال تکالیف

امکان گفتگو در تالار گفتگوی اختصاصی

 1. طراحی و ساخت ربات‌های ساده تا پیشرفته
 2. برنامه‌نویسی ربات
 3. حل مسائل رباتیکی
 4. تقویت تفکر مسئله‌محور
 5. با شرکت در دوره‌ی آموزش رباتیک، دانش آموزان می‌توانند به عنوان یک مهندس رباتیک و یا برنامه‌نویس ربات‌های پیشرفته‌تر، در حوزه رباتیک فعالیت کنند.
 6. آشنایی با مفاهیم برنامه‌نویسی و توانایی برنامه‌ریزی ربات‌های پیچیده، به دانش آموزان کمک می‌کند تا در صنعت رباتیک و خودروهای هوشمند، به عنوان یک مهندس یا برنامه‌نویس حرفه‌ای فعالیت کنند.
 7. آشنایی با مفاهیم رباتیک و کار با کیت‌های رباتیک، به دانش آموزان کمک می‌کند تا مهارت‌های خود در حل مسائل و ساخت ربات‌های پیچیده‌تر تقویت کنند و به سوال‌های پیچیده‌تر و دشوار‌تر پاسخ دهند.
 8. این دوره به دانش آموزان کمک می‌کند تا به مهارت‌های خود در کار گروهی، خلاقیت و حل مسئله افزوده و به صورت موثرتر با دیگران همکاری کنند.
 9. در پایان دوره گواهینامه معتبر پایان دوره مرکز نوآوری لنسر شریف به دانش آموزان اعطا می گردد و توانایی حضور در مسابقات علمی مختلف و جشنواره های معتبر را خواهند یافت.

دوره رباتیک مقدماتی

 1. کار با دست و آموزش اوریگامی
 2. ساخت هواپیما با چوب و کار با انواع پیچ و مهره ها
 3. ساخت پل ماکارونی
 4. ایده پروری و خلاقیت
 5. مقدمه ای بر رباتها و هوش مصنوعی
 6. الکترونیک مقدماتی ۱
 7. الکترونیک مقدماتی ۲
 8. ساخت ماشین کنترلی رالی
 9. ساخت ماشین کنترلی آتش نشان
 10. ساخت ماشین کنترلی فوتبالیست

دوره مکاترونیک

 1. آشنایی با قطعات الکترونیک
 2. پروژه ماشین کنترلی با ترانزیستور
 3. پروژه تست اعصاب
 4. پروژه فن هوشمند
 5. پروژه چراغ شب
 6. پروژه سون سگمنت

دوره رباتیک پیشرفته

 1. برنامه نویسی آردوینو
 2. کار با قطعات و سنسورها
 3. پروژه ربات مسیریاب با ۲ سنسور
 4. پروژه ربات آتشنشان با ۴ سنسور

سایر دپارتمان‌های مرکز نوآوری لنسر شریف

اگه میخوای با لنسر شریف بیشتر آشنا بشی، بهتره یه نگاهی به بقیه دپارتمان‌هامون هم بندازی:

دپارتمان برنامه نویسی لنسر شریف یکی از فعال‌ترین دپارتمان‌های مرکز می‌باشد که دانش‌آموزان مهارت‌های برنامه‌نویسی رو به بهترین شکل یاد میگیرن. توی این دپارتمان آموزش پایتون برای کودکان و نوجوانان و همچنین آموزش برنامه نویسی با استفاده از HTML و CSS ارائه میشه. در انتهای دوره‌ها دانش آموز این توانایی رو داره که بتونه پروژه‌های مختلفی رو با زبان پایتون اجرا کنه.

هدف لنسر شریف اینه که در نهایت دانش‌آموزان به فریلنسر های حرفه‌ای تبدیل بشن و بتونن با استفاده از مهارت‌هایی که توی دوره‌ها یاد گرفتن، پروژه‌های مختلفی رو دریافت کنن و انجام بدن و این مهارت‌ها به درآمد برسه. تو این دپارتمان آموزش کسب و کار برای کودکان ارائه میشه و اون‌ها رو برای بازار کار آماده میکنه.

ما توی دپارتمان برنامه نویسی بلوکی دانش آموزان رو با مهارت‌های برنامه نویسی آشنا می‌کنیم. به نوعی آموزش برنامه نویسی کودکان در این دپارتمان شروع میشه که بچه‌ها با آموزش اسکرچ و آموزش اپ اینونتور آشنا میشن. اگه اطلاعات دقیق‌تری میخوای حتما یه نگاهی به این دپارتمان بنداز.

یکی دیگه از دپارتما‌های لنسر شریف، دپارتمان آموزش اینترنت اشیا هستش که اتفاقا خیلی هم بین دانش‌آموزها محبوبه. ما توی این دپارتمان دانش آموزان رو با مفاهیم مهمی آشنا می‌کنیم. اینکه چجوری بااستفاده از اینترنت اشیا میتونن وسایل و اشیا مختلفی رو به هم متصل و بتونن کنترلشون کنن.