آموزش کسب و کار برای دانش آموزان

 

در این دپارتمان دانش آموزان با روش‌های راه‌اندازی کسب و کار و مفاهیم مرتبط با بیزنس آشنا می‌شوند

چرا آموزش کسب و کار برای دانش آموزان؟

آیکون

سواد مالی

آموزش کسب و کار برای دانش آموزان اون‌ها رو با مفاهیم و اصول اساسی امور مالی و اقتصادی آشنا می‌کنه. درک اینکه پول چیه و چجوری کار می‌کنه، کسب‌وکارها چجوری درآمد و سود درست می‌کنن. تازه نحوه مدیریت هزینه‌ها به کودکان کمک می‌کنه مهارت‌های سواد مالی ضروری رو توسعه بدن 🙂 

آیکون

کارآفرینی و نوآوری

آموزش کسب وکار برای دانش آموزان میتونه ذهنیت کارآفرینی اونا رو  تقویت کنه. یادگیری در مورد کارآفرینای موفق و چالش‌های اونا میتونه ذهن‌ کودکان رو به تفکر خلاقانه و شناسایی فرصت‌ها ترغیب کنه و اجازه بده ایده‌های خودشون رو به سرمایه گذاری در دنیای واقعی تبدیل کنن.

آیکون

زندگی واقعی

آموزش کسب و کار و برای دانش آموزان اونا رو برای رویارویی با زندگی واقعی آماده می‌کنه. مهارت‌هایی که همه‌ی ما باید یاد بگیریم. اینکه چجوری باید درآمد خودمونو مدیریت کنیم و برای چالش های زندگی آماده باشیم. کودکامون رو باید با این مفاهیم آشنا کنیم تا موفق بشن.

دنیای کسب و کار میتونه برای بچه‌ها حوزه‌ی دور و پیچیده‌ای به نظر برسه. با این حال، آشنا کردن ذهن‌های اونا با اصول کسب‌وکار میتونه بذر سواد مالی، کارآفرینی و مهارت‌های زندگی رو تو ذهن اونا بکاره تا تو بزرگسالی به اونا خدمت کنه. آموزش کسب و کار برای دانش آموزان فراتر از آموزش در مورد سود و زیان و مفاهیم مالیه. این آموزش‌ها به بچه‌ها کمک میکنه تا ارزش پولو درک کنن، تصمیمات مالی آگاهانه بگیرن و تفکر نوآورانه‌شون رو توسعه بدن. 

تو قلب آموزش کسب و کار برای کودکان، مفهوم اساسی پول نهفته اس. کودکان ارزش پول رو یاد می‌گیرن، اینکه از کجا می‌آد و چجوری تو اقتصاد گردش می‌کنه. با سکه‌ها، اسکناس‌ها و معاملات آشنا میشن و این ایده رو درک میکنن که پول از طریق کار به دست می‌آد و میشه اونو پس انداز یا خرج کرد. جذاب نیس به نظرتون؟

آموزش کسب و کار برای دانش اموزان و نوجوانان

جرقه کارآفرینی با آموزش کسب و کار برای دانش آموزان

شاید مهم‌ترین دلایلی که برای آموزش کسب و کار برای دانش آموزان وجود داره همین دو تا دلیل پایین باشه:
آیکون

شناسایی فرصت‌ها

کارآفرینی که فقط برای بزرگسالا نیس. با آموزش کسب و کار برای دانش آموزان، بچه‌ها میتونن ذهن خلاق خودشون رو کشف کنن و فرصت‌های تجاری بالقوه رو شناسایی کنن. از غرفه‌های نوشیدنی گرفته تا صنایع دستی، اونا یاد می‌گیرن که شکاف‌های موجود تو بازارو تشخیص بدن و سرگرمی‌های خودشون رو به سرمایه گذاری‌های کوچیک تبدیل کنن.

آیکون

ذهنیت کارآفرینی

آموزش کسب و کار برای دانش آموزان روحیه کارآفرینی رو تو اونا پرورش میده. چیزی که تو مسائل آموزشی تو دنیای امروزی خیلی روش تاکید شده و مورد توجه قرار گرفته. طی این آموزشا اونا مهارت‌های حل مسئله رو حین مواجهه با چالش‌ها توسعه میدن، یاد می‌گیرن خودشونو با شرایط در حال تغییر وفق بدن و نگرش "هرگز تسلیم نشو" را درک میکنن.

آموزش های کسب و کار برای دانش آموزان سرگرم کننده و جذاب است

حتی تو سنین پایین، بچه‌ها میتونن مفهوم عرضه و تقاضا رو درک کنن. توی آموزش کسب و کار برای دانش آموزان اونا یاد می‌گیرن که چجوری کسب و کارا به نیازها و خواسته‌های مشتری‌ها پاسخ میدن و چجوری عرضه و تقاضا میتونه تعیین کننده‌ی خیلی از پارامترهای اقتصادی دنیا باشه.

از طرفی درگیر کردن کارآفرینای کوچولو تو فعالیت‌های بازاریابی می‌تونه هیجان انگیز باشه. مثلا بچه‌ها راه‌های خلاقانه‌ای برای جذب مشتری، طراحی تبلیغات و ارائه محصولات یا خدمات کشف می‌کنن. این براشون میتونه یه سرگرمی جذاب و فوق‌العاده باشه.

اینکه بتونیم به بچه‌ها یاد بدیم که ایده‌هاشون قابلیت اینو داره که به یه کسب و کار تبدیل بشه برای اونا خیلی هیجان انگیزه. ما باید بتونیم به بچه‌هامون آموزش بدیم که راه‌اندازی یک کسب و کار چه مزیت و چه چالش هایی داره. تو دنیای امروزی که اکثر افراد دارن میرن به سمت کارآفرین و یا فریلنسر شدن، اگه نتونیم بچه‌هامون رو با آموزش‌های درست برای آینده آماده کنیم، قطعا با چالش‌های عجیب و غریبی رو به رو میشن. پس بیایین باهم بهشون یاد بدیم و آماده‌شون کنیم 🙂

I

01. پروژه‌ عملی

II

0۲. فعالیت تیمی

III

0۳. داستان سرایی

IV

0۴. بازی سازی

آموزش‌های لنسر شریف در حوزه کسب و کار دانش آموزان

لنسر شریف در دو حوزه اصلی کسب و کار آموزش هایی رو ارائه میده:

آیکون

دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ از اون دسته مهارت‌هایی هستش که یاد گرفتنش مستونه یه سکوی پرتاب خیلی عالی برای افراد باشه. با توجه به اینکه دنیای امروز ما با اینترنت و فضای مجازی گره خورده، مهارت‌های دیجیتال مارکتینگ یجورایی برای همه ضروری شده. توی دیجیتال مارکتینگ افراد یاد میگیرن چجوری از پتانسیل به وجود اومده از طریق اینترنت برای راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی استفاده کنن. مهارت‌هایی که برای خیلی از افراد پولساز بوده. مثل طراحی وبسایت و فروشگاه اینترتی، تولید محتوا، بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو (سئو)، فعالیت در شبکه های اجتماعی و ... .

آیکون

هوش مالی

هوش مالی هم از اون دسته مهارت هاییه که نه تنها برای افراد بزرگسال پیشنهاد میشه بلکه دنیا داره به سمتی میره که این علم رو به کودکان و بچه‌ها هم یاد میدن. هوش مالی به مفهوم توانایی فهمیدن و مدیریت کردن مالیات، بودجه‌بندی، سرمایه‌گذاری، بدهی و سایر امور مالی به صورت هوشمندانه و با بهره‌گیری از دانش، تحلیل و استفاده از منابع مالی بهینه گفته میشه. اگه بخوایم ساده تر بگیم، هوش مالی به توانایی افراد برای مدیریت مالیات، برنامه‌ریزی مالی، سرمایه‌گذاری و مدیریت بدهی‌ها شون به صورت موفق و هوشمندانه اشاره میکنه. داشتن این توانایی‌ها برای یه کودک بسیار مفیده.

آموزش کسب و کار با رویکرد دیجیتال مارکتینگ

در این دوره دانش آموزان یاد میگیرن که چجوری با استفاده از دیجیتال مارکتینگ کسب و کارشون رو راه اندازی کنن:

شماره 2

بخش اول: مفاهیم اولیه و تعاریف لازم

در بخش اول از آموزش دیجیتال مارکتینگ با مفاهیم و اصول اولیه برای راه اندازی یک کسب و کار آشنا میشیم. میفهمیم بازاریابی پیه و چجوری میتونیم از ابزارهای دیجیتال و اینترنت برای راه اندازی یک  کسب و کار استفاده کنیم. با تعارف مثل دیجیتال مارکتینگ، انواع روش های دیجیتال مارکتینگ، بهینه سازی برای موتوهای جستجو (سئو)، بازاریابی شبکه های اجتماعی، بازاریابی محتوایی، بازاریابی ایمیلی و اینفلوئنسر مارکتینگ آشنا میشیم و کاربرد هرکدوم رو در راه اندازی یک کسب و کار آنلاین بررسی میکنیم.

شماره 02

بخش دوم: طراحی سایت با وردپرس

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا  است که به کمک آن می‌توانید وب‌سایت‌های حرفه‌ای و خلاقانه بسازید و مدیریت کنید. آموزش وردپرس، به شما یاد می‌دهد که چگونه از این سیستم استفاده کنید و یک وب‌سایت داینامیک مانند فروشگاه اینترنتی را برای خود بسازید. سرفصل های این بخش به صورت زیر است (توجه کنید که این سرفصل‌ها هر کدوم دارای کلی زیر مجموعه هستن که اینجا نیاوردیم):

 1. آشنایی با سرور و هاست
 2. آموزش نصب و مدیریت پیشخوان وردپرس
 3. بررسی ساختار قالب و آموزش نصب قالب وردپرس
 4. افزونه ها و آموزش نصب افزونه در وردپرس
 5. مدیریت کاربران
 6. نظرات در وردپرس
 7. راه اندازی فروشگاه اینترنتی
 8. سئو در وردپرس
 9. امنیت وردپرس
 10. آموزش رفع مشکلات و بک‌آپ گیری
شماره 3

بخش سوم: تولید محتوا و سوشال مدیا مارکتینگ

توی این بخش راجع به اینکه محتوا چیه و چجوری میتونیم تولید محتوا کنیم آموزش می‌بینید. اینکه چجوری یه محتوا باید بر اساس اصول بازاریابی تولید بشه و انتشار داده بشه. یاد میگیرم چیکار کنیم تا محتوامون برای افراد جذاب باشه و بتونیم نهایت استفاده رو ازش ببریم. همچنین در مورد شبکه‌های اجتماعی باهم حرف میزنیم و یاد میگیریم چجوری میتونیم با استفاده از شبکه‌های اجتماعی و پیوند دادن اون با تولید محتوا، کسب و کارمون رو توسعه بدیم.

شماره 4

بخش چهارم: بهینه سازی برای موتورهای جستجو (سئو)

تو این بخش از آموزش دیجیتال مارکتینگ میاییم راجع به این حرف میزنیم که وقتی وبسایت ما طراحی شد و بالا اومد، حالا چیکار کنیم که توی گوگل بتونیم دیده بشیم و ورودی بگیرم. باهم یاد میگیرم که یک وبسایت باید چه معیارهایی داشته باشه تا بتونه توی صفحه‌ی اول گوگل بالا بیاد. روش های مختلف سئو رو باهم یاد میگیریم و مفهمیم که اصول سئو چیه و رابطه‌اش با دیجیتال مارکتینگ چجوریه. سرفصل های کلی این بخش به صورت زیره (توجه کنید که هر بخش کلی زیر مجموعه داره و این همه ی ماجرا نیست):

 1. مقدمه ای بر سئو سایت
 2. تاثیر دامنه و هاست بر سئو
 3. آموزش‌های مربوط به ریدایرکت وبسایت
 4. آشنایی با موتورهای جستجو و الگوریتم های گوگل
 5. تحقیق کلمات کلیدی
 6. سئوی محتوا
 7. آشنایی و کار با گوگل سرچ کنسول
 8. سئوی وردپرس
 9. سئوی تکنیکال
 10. بررسی محتوای منتشر شده
 11. سئوی خارجی
 12. سئوی داخلی
 13. اعتبار دامنه و اعتبار صفحه
 14. کاربار ابزار های گوگل
 15. افزونه های مهم برای سئو
شماره 5

بخش پنجم: بازاریابی عصبی دیجیتال

توی بخش چهارم راجع به ترکیب علوم روانشناسی با بازاریابی حرف میزنیم. اینکه چه کارهایی میتونیم بکنیم تا تاثر بازاریابی دیجیتال ما رو مخاطب بیشتر بشه و بتونیم بازدهی بیشتری از فعالیت هامون دریافت کنیم. ترکیب علوم روانشناسی با دیجیتال مارکتینگ رو بازاریابی عصبی یا دیجیتال نورو مارکتینگ میکن.

نقشه راه آموزش دیجیتال مارکتینگ

توی این نقشه مشخص کردیم که بچه‌ها قراره از کجا به کجا برسن و توی این مسیر چیا یاد میگیرن:

نقشه راه دوره دیجیتال مارکتینگ لنسر شریف

ویژگی‌ها و خروجی دوره آموزش وردپرس

این دوره برای دانش‌آموزانی که به دنبال  طراحی وب‌سایت به روش ساده و سریع هستند، مناسب است. به طور کلی، برای دانش آموزانی که تازه با مفاهیم طراحی وب‌سایت و سیستم مدیریت محتوا آشنا شده‌اند، مناسب است.

آموزش دوره در مجموع 3 ترم

تعداد جلسات 10 جلسه‌ 75 دقیقه‌ای

مناسب برای سنین 11 سال به بالا

برگزاری کلاس‌ها به صورت آنلاین و حضوری

کلاس‌های آنلاین در بستر امن ادوبی کانکت

پشتیبانی کامل در تمامی روزهای کاری هفته

 پنل اختصاصی دانش آموزی با ارسال تکالیف

امکان گفتگو در تالار گفتگوی اختصاصی

 1. آشنایی با مفاهیم پایه وردپرس و نحوه استفاده از آن برای ساخت وب‌سایت‌های حرفه‌ای
 2. نصب و تنظیم وردپرس بر روی سرور و یا هاست
 3. انتخاب و نصب پوسته‌های مناسب برای وب‌سایت
 4. ایجاد و تنظیم صفحات، پست‌ها و صفحات ثابت در وب‌سایت
 5. تغییر و تنظیم طرح بندی وردپرس، افزایش امنیت و بهینه سازی وب‌سایت
 6. استفاده از افزونهای مختلف وردپرس برای بهبود عملکرد و قابلیت‌های وب‌سایت
 7. ایجاد فرم‌های تماس، فرم‌های ثبت نام و فرم‌های دیگر در وب‌سایت
 8. ایجاد منوی ناوبری و ارتباط بین صفحات و پست‌های مختلف وب‌سایت
 9. استفاده از پلاگین‌های مختلف وردپرس برای افزایش قابلیت‌های وب‌سایت
 10. تولید محتوا و نوشتن مقالات با استفاده از وردپرس در پایان دوره آموزشی وردپرس، دانش آموزان می توانند برای ساخت وبسایت یا وبلاگ شخصی، فروشگاه آنلاین، سایت خبری، سایت شرکتی و غیره از وردپرس استفاده کنند.
 11. در پایان دوره گواهینامه معتبر پایان دوره مرکز نوآوری لنسر شریف به دانش آموزان اعظا می گردد.

سایر دپارتمان‌های مرکز نوآوری لنسر شریف

اگه میخوای با لنسر شریف بیشتر آشنا بشی، بهتره یه نگاهی به بقیه دپارتمان‌هامون هم بندازی:

دپارتمان برنامه نویسی لنسر شریف یکی از فعال‌ترین دپارتمان‌های مرکز می‌باشد که دانش‌آموزان مهارت‌های برنامه‌نویسی رو به بهترین شکل یاد میگیرن. توی این دپارتمان آموزش پایتون برای کودکان و نوجوانان و همچنین آموزش برنامه نویسی با استفاده از HTML و CSS ارائه میشه. در انتهای دوره‌ها دانش آموز این توانایی رو داره که بتونه پروژه‌های مختلفی رو با زبان پایتون اجرا کنه.

ما توی دپارتمان برنامه نویسی بلوکی دانش آموزان رو با مهارت‌های برنامه نویسی آشنا می‌کنیم. به نوعی آموزش برنامه نویسی کودکان در این دپارتمان شروع میشه که بچه‌ها با آموزش اسکرچ و آموزش اپ اینونتور آشنا میشن. اگه اطلاعات دقیق‌تری میخوای حتما یه نگاهی به این دپارتمان بنداز.

یکی دیگه از دپارتما‌های لنسر شریف، دپارتمان آموزش اینترنت اشیا هستش که اتفاقا خیلی هم بین دانش‌آموزها محبوبه. ما توی این دپارتمان دانش آموزان رو با مفاهیم مهمی آشنا می‌کنیم. اینکه چجوری بااستفاده از اینترنت اشیا میتونن وسایل و اشیا مختلفی رو به هم متصل و بتونن کنترلشون کنن.

رباتیک از اون دسته مهارت‌هاییه که بسیار مورد توجه والدین و دانش آموزان قرار گرفته. ما تو این دپارتمان آموزش رباتیک برای کودکان رو برای تمام سنین در نظر گرفتیم که با استفاده ازین مهارت‌ها در انتهای دوره بچه‌ها میتونن به صورت کامل یه پروژه رو انجام بدن و ربات خودشون رو طراحی کرده و بسازن.