رقابت علمی دانش آموزی، برنامه‌نویسی و رباتیک کیدکد شریف ۲۰۲۴

رقابت علمی دانش آموزی، برنامه‌نویسی و رباتیک کیدکد شریف، یکی از مهمترین رویدادهای فناوری در ایران است که هر ساله در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود. این رقابت، که در تاریخ 14 اردیبهشت 1403 با حضور دانش‌آموزان 7 تا 17 ساله از سراسر ایران برگزار شد، به منظور تشویق و پرورش استعدادهای جوان در زمینه‌های برنامه‌نویسی نرم‌افزاری و سخت‌افزاری تدارک دیده شده بود.

در این دوره از مسابقات، بیش از 2150 دانش‌آموز در لیگ‌های مختلف شرکت کرده بودند. این لیگ‌ها شامل اسکرچ، اپلیکیشن‌سازی با موبایل، طراحی سایت، پایتون، لیگ جهانی ACM، و همچنین لیگ برنامه‌نویسی بر روی سخت‌افزار (IOT) بود. همچنین لیگ‌های خلاقیت مانند ربات‌های رالی، جنگجو، مسیریاب، نوریاب، فوتبالیست و لیگ جهانی WRO نیز برگزار شدند.

این رویداد با حمایت اصلی سوپر اپلیکیشن روبیکا برگزار شد و به عنوان یک پلتفرم برای کشف و پرورش استعدادهای جوانان در عرصه برنامه‌نویسی نرم‌افزار و سخت‌افزار شناخته می‌شود. دانش‌آموزان برتر این مسابقات فرصت حضور در مسابقات جهانی را خواهند داشت و همچنین بورسیه مرکز نوآوری دانش آموزی لنسر شریف را از طرف دانشگاه دریافت خواهند کرد.

مراسم اختتامیه این دوره از مسابقات در تاریخ 28 اردیبهشت ماه با حضور مدیران و مسئولان دانش آموزی برگزار خواهد شد و به برندگان جوایز مختلف اهدا خواهد شد. این رویداد نه تنها به ارتقای سطح دانش و فناوری در کشور کمک می‌کند بلکه فرصت مناسبی برای ارتقاء فرهنگ عمومی برنامه‌نویسی و تشویق جوانان به شرکت در زمینه‌های مرتبط با فناوری فراهم می‌کند.

تصاویر لیگ های مختلف مسابقات کیدکد شریف

 

کیدکد شریف

کیدکد شریف

کیدکد شریف

کیدکد شریف

کیدکد شریف

کیدکد شریف

کیدکد شریف

کیدکد شریف

کیدکد شریف

کیدکد شریف

کیدکد شریف

کیدکد شریف

 

بیشتر بخوانید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + نوزده =